LanguageŠpičkové prístrojové vybavenie

ZOBRAZIŤ VIAC

Zmluvy so všetkými poisťovňami

ZOBRAZIŤ VIAC

Dajte si urobiť vysnené plastické korekcie za výhodné ceny!

ZOBRAZIŤ VIAC

Noviny

PRP metóda – aplikácia obohatenej vlastnej plazmy – Drakulova terapia 21.06.2015.

Omladenie vlastnou krvou, tzv. Drakulova terapia patrí medzi moderné, veľmi obľúbené a prirodzené ošetrenia zo sveta anti-agingu. V súčasností túto terapiu lekári poznajú pod podstatne serióznejšími názvami – ako PRP, čo v preklade z angličtiny znamená „plazma obohatená o krvné doštičky“, alebo ako S 3, „sérum z vlastnej krvi“. V západnej Európe a Severnej Amerike funguje PRP alebo S 3 terapia už niekoľko rokov. Do tohto času bolo už na túto tému publikovaných množstvo vedeckých prác o skvelých účinkoch tejto liečebnej metódy.

Ako vlastne táto terapia prebieha?

Nie je to tak strašné, nemusíte sa báť. Metóda je založená na aplikácii obohatenej krvnej plazmy – séra, ktorú lekár získa odstredením z Vašej krvi. Aplikovaná látka bude obsahovať Vašu plazmu a iné mimoriadne účinné látky. Vďaka tejto terapii je možné spomaliť starnutie úplne prirodzenou cestou – pomocou informácií, ktoré sú zapísané vo Vašej vlastnej krvi. Tajomstvo PRP metódy spočíva v tom, že krvná plazma obsahuje rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku, podporujú a urýchľujú jej hojenie. Týmto spôsobom sa pokožka začína opäť omladzovať. Poškodenia a predčasné starnutie pokožky, ktoré boli spôsobené vplyvom slnečného žiarenia, sa tak na dlhšiu dobu minimalizujú.

Kde všade sa PRP metóda využíva?

PRP regeneračná terapia stimuluje hojenie prostredníctvom injekcií vlastných rastových faktorov do postihnutých oblastí. PRP terapia je účinná liečba nielen v rámci kozmetického omladenia, ale aj pri liečbe niektorých bežných ortopedických ochorení, vrátane športových úrazov. Medzi ochorenia, pri ktorých sa úspešne využíva PRP metóda patria napríklad artróza I-III stupňa, zápaly šliach a ligamentov, natrhnuté svaly, poškodenia rotátorovej manžety, poranenia meniskov a mnoho iné.