LanguageŠpičkové prístrojové vybavenie

ZOBRAZIŤ VIAC

Zmluvy so všetkými poisťovňami

ZOBRAZIŤ VIAC

Dajte si urobiť vysnené plastické korekcie za výhodné ceny!

ZOBRAZIŤ VIAC

Operácia condylomy

Genitálne bradavice – kondylómy (condylomata acuminata) vznikajú v dôsledku infekcie ľudskými papilomavírusmi HPV (Human papilloma virus) pri sexuálnom styku. Ide o infekčné ochorenie, pri ktorom sa tvoria papilómy – bradavice na slizniciach a koži hlavne v oblasti pohlavných orgánov a ich okolia. Často býva postihnutá oblasť konečníka. Kondylómy nie sú len esteticky veľmi rušivé. Pacient je infekčný a pri každom sexuálnom styku ohrozuje partnera/partnerku.

Predoperačná príprava:

Samotný výkon nevyžaduje špeciálnu prípravu. Pred operáciou je potrebné klásť dôraz na hygienu operovanej oblasti, doporučujeme oholiť ochlpenie vonkajšieho genitálu. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín). V deň operácie pacient/ka nesmie 6 hodín pred výkonom jesť ani piť.

Postup:

Výkon sa realizuje v lokálnej alebo celkovej anestézii, pričom v druhom prípade je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenie. Za najvhodnejšiu variantu liečby sa považuje laserová deštrukciu chorobného tkaniva pulzným laserom. Laserový lúč sa vstrebáva v chorobnom tkanive, ničí ho s enormnou presnosťou, bez následnej otvorenej rany. Deštrukcia je zameraná len na chorobné tkanivo bradavíc, s maximálnou šetrnosťou k okolitému tkanivu kože a slizníc. Hojenie je rýchle, bez vzniku jaziev. Tkanivo bradavíc odumrie, čím sa z tela pacienta odstraňuje aj HPV infekcia. Trvanie laserového zákroku je približne 15 až 40 min.

Pooperačný priebeh:

Bezprostredne po zákroku môže pacient/ka opustiť zdravotnícke zariadenie. Pred odchodom do domácej liečby je každý pacient poučený o svojom zdravotnom stave a so svojím chirurgom si dohodne termín ďalšej kontroly. Po výkone je dobré dodržiavať oddychový režim, vhodné je len sprchovanie nie kúpanie, vyvarovať sa správaniu, ktoré by viedlo k rozkrvácaniu, resp. zaneseniu infekcie.

Komplikácie:

Kondylómi majú tendenciu recidivovať, preto opakované liečenie nie je zriedkavé.